
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 2 |
| Slew Rate | 180 mV/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 90 dB |
| Input Bias Current | 10 pA |
| Gain Bandwidth Product | 500 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 3.5 mV |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 90 dB |
| Input Voltage Noise Density | 77 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | CMOS Operational Amplifier |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
Stock: 374
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19920
Ext.Price$0.19920
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19920 | $0.19920 |
| 10 | $0.16749 | $1.67490 |
| 50 | $0.14083 | $7.04150 |
| 100 | $0.11708 | $11.70800 |
